No-show beleid ketenzorgprogramma’s

Vrijdag 16 mei 2025
Delen:
https://huisartseneemland.nl/over-ons/nieuws/no-show-beleid-ketenzorgprogramma-s/

Wanneer een patiënt meerdere keren niet op controle komt én niet reageert op uitnodigingen, kan je als huisarts besluiten de deelname aan het ketenzorgprogramma te beëindigen. Huisartsen Eemland volgt hierin het landelijke advies van InEen.

Dit gebeurt altijd met zorgvuldigheid. De inschatting van de huisarts, kennis van de persoonlijke omstandigheden van de patiënt en het voldoen aan de zorgplicht, spelen hierbij een belangrijke rol. Van de huisarts wordt verwacht dat hij of zij patiënten actief blijft motiveren om deel te nemen aan het zorgprogramma.

Het proces verloopt in stappen:

  • Eerste keer afwezig: er wordt zo snel mogelijk contact gezocht (bij voorkeur tijdens de afspraaktijd). Bij contact volgt uitleg en een nieuwe afspraak. Als de patiënt bewust afziet van deelname, wordt dit schriftelijk bevestigd en in het dossier genoteerd.
  • Geen contact bij eerste poging: noteer dit in het dossier en plan een tweede contactmoment, bij voorkeur via een ander kanaal (zoals brief of e-mail).
  • Geen contact bij tweede poging: de patiënt ontvangt een schriftelijke bevestiging van beëindiging van deelname, met de oproep contact op te nemen indien dit onjuist is.

Tussentijdse contacten, zoals een consult voor een andere zorgvraag of een huisbezoek, bieden extra mogelijkheden om deelname aan de ketenzorg onder de aandacht te brengen. Alle contactpogingen dienen zorgvuldig te worden vastgelegd in het HIS.

Let op: ook na beëindiging van deelname aan de ketenzorg blijft de patiënt altijd welkom voor reguliere huisartsenzorg.

Download

Download hieronder het no-showbeleid, met o.a. voorbeeldbrieven voor de patiënt. 

No show beleid