GGZ-consultatie in praktijk: wat werkt en wat kan beter?

Maandag 30 juni 2025
Delen:
https://huisartseneemland.nl/over-ons/nieuws/ggz-consultatie-in-praktijk-wat-werkt-en-wat-kan-beter/

Volgend bericht

Onlangs vulden 42 huisartsen en 23 POH-GGZ (in totaal 65 respondenten) onze vragenlijst in over de GGZ-consultatie. Wat blijkt? De meeste collega’s weten het team goed te vinden, maar er is nog winst te behalen.

De meeste respondenten kennen de consultatie via Zorgdomein of het telefonisch spreekuur

44 mensen hebben het consultatieteam daadwerkelijk ingeschakeld, dit ging om 1 tot 3 keer per jaar. Wie het nog niet gebruikt, noemt vooral onbekendheid of praktische drempels als reden om het niet te gebruiken. Het consultatieteam werd vooral onder de aandacht gebracht via de nieuwsbrief van HE (28 keer aangegeven).

Wat levert het op?

Consultatie helpt vooral om zelf verder te behandelen of gerichter te verwijzen. Soms voorkomt het zelfs een verwijzing naar de specialistische GGZ.

Wat kan beter?

  • Snellere reacties van de consulenten
  • Meer telefonisch contact 
  • Andere route in zorgdomein 
  • Een vast aanspreekpunt per praktijk is een veelgehoorde wens

We gebruiken deze input om de GGZ-consultatie nog beter en laagdrempeliger te maken.

Eerste stap is om GGZ-consultatie ook via het meedenkadvies te laten verlopen, net zoals bij de bij de medisch specialisten.