Instromen als praktijkondersteuner Somatiek (POH-S)
Als POH-S begeleid je patiënten met chronische aandoeningen zoals diabetes, COPD, astma en hart- en vaatziekten. Je voert zelfstandig controles uit, bespreekt leefstijl en medicatie en werkt nauw samen met de huisarts. Voordelen van het werken als POH-S? Vaste werktijden, geen nachten of weekenden en minder fysieke belasting.
POH-S worden als verpleegkundige
Om als POH-S te werken volg je de opleiding tot praktijkondersteuner somatiek, bijvoorbeeld aan de Christelijke Hogeschool Ede (CHE). Een stage- of leerwerkplek van minimaal 8 uur per week is verplicht. Als verpleegkundige heb je een uitstekende basis. De opleiding duurt 10 maanden. Je kunt met je werk als POH-S je BIG-registratie behouden, maar een BIG-registratie is niet vereist. Als POH-S word je ingeschaald in schaal 7 van de cao Huisartsenzorg.
Bekijk de mogelijkheden op de website van de CHE. Naast de CHE zijn er ook nog diverse opleiders in de regio actief waar je ook de opleiding kunt volgen.
POH-S worden zonder zorgachtergrond
Heb je nog geen achtergrond in de zorg dan kun je ook praktijkondersteuner somatiek worden. Je kunt dan niet instromen in de korte opleiding van 10 maanden, maar volgt de tweejarige opleiding.
Bekijk de mogelijkheden op de website van de CHE. Naast de CHE zijn er ook nog diverse opleiders in de regio actief waar je ook de opleiding kunt volgen.
Meer weten over werken als POH-S? Kijk dan op: Werken als POH-S | Huisartsen Eemland.